Сторінки

Мої дописи


Шевченко - наш. Він для усіх століть...              

Він був сином мужика і став
володарем у царстві духа.
Він був кріпаком і став велетнем у
царстві людської культури.
Він був самоуком і вказав нові,
світлі і вільні шляхи професорам і
 книжним ученим
                                   
І. Я. Франко
Березневі дні – це свято душі, оскільки плодюча ненька-земля подарували всім нам світоч нашої мови, величну особистість в історії України, знаменного митця, художника і поета – Тараса Григоровича Шевченка. Мабуть, не знайдеться українця, який би не закарбував у своїй пам’яті його славетних рядків. І «Заповіт», і «Молитва за Україну», і «Думи мої, думи…» і будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька, це біль та крик душі справжньої людини з чистою та щирою душею.
    Шевченко - наш. Він для усіх століть... Саме під таким гаслом у Плужненському професійному аграрному ліцеї відбувся виховний захід з нагоди 205-річчя Великого Кобзаря.
 Свято розпочалося з легендарної пісні на вірш великого Кобзаря – «Реве та стогне Дніпр широкий». Шевченко – це  наша душа, наша мудрість, це наша сила. Слово Шевченкове, таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!...Воно магічну силу має – всю душу враз перевертає…Це правда, це істина, що проходить крізь століття.   Такими словами продовжили свято ведучі ліцею Лисак Роман (група №21) та Коваль Вікторія (група №22).  

         Велична поезія Т.Г.Шевченка полонила душі  слухачів, які ще раз мали нагоду відчути національний колорит та доторкнутися до духовних джерел українського слова.  Під музичний супровід учні  декламували вірші Кобзаря: Сівчук Андрій (група №11) , Дягілева Мирослава (група №12) прочитали поезію «Заповіт», Собіщанська Аліна (група №12) уривок із послання «І мертвим і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні …», Коваль Вікторія вірш «Думи мої, думи мої…».



          Музичний вернісаж  Хеленюка Ю.М.  «У світі пісень на слова Шевченка» приємно здивував не лише знанням поезії, а й умілим виконанням пісень на слова Т.Г.Шевченка. Викладач української мови та літератури Лагода У.С. розповіла про цікаві факти з біографії великого Кобзаря.


     Багато цікавої інформації дізналися учні з інформаційної виставки   «Шляхами Кобзаревої долі», «Шевченкове слово у віках не старіє», «Літопис долі Кобзаря».


             Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя. Тому навіть через віки не міліє, а прибуває джерело людської шани та поваги до нього. 
         Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!

Синюк О.І. - викладач української мови та літератури

   

Немає коментарів:

Дописати коментар